Wkładki laktacyjne – obowiązkowe dla każdej mamy

Wkładki laktacyjne – obowiązkowe dla każdej mamy

Karmienie piersią jest jednym z nieodłącznych elementów bycia mamą. To piękne i ciekawe doświadczenie, ale często też towarzyszy mu ból. Zapewnienie komfortu karmiącej mamie jest kluczowe podczas karmienia, ale również pomiędzy nim. Z pomocą przychodzą wkładki laktacyjne, które powinny znaleźć się w torbie każdej młodej mamy. Wkładki pomagają kobietom podczas okresu karmienia piersią i są ważnym elementem w życiu każdej mamy.

Higiena i wygoda są najważniejsze!

Wkładki laktacyjne charakteryzują się niedużymi rozmiarami. Są też wykonane z delikatnego materiału. Celem jest zagwarantowanie nieprzeciekania pokarmu z piersi. Ważnym elementem jest samoprzylepny materiał, który pomaga utrzymać wkładkę przez cały dzień w jednym miejscu. Wkładki nie są widoczne pod stanikiem. Dzięki czemu można je nosić do każdego typu ubrania. Warto pamiętać, że są one jednorazowe, a niektóre rodzaje wchłaniają do 150 ml pokarmu.

Aby zagwarantować najwyższy komfort i higienę, wkładki laktacyjne muszą być zmieniane po karmieniu lub regularnie – co kilka godzin. Na noc warto założyć specjalne wkładki przystosowane tę porę dnia. Cechują się one większą chłonnością.

Wkładki laktacyjne

Można ruszać w drogę!

Wkładki laktacyjne zapakowane są w woreczki, dlatego można je zabrać ze sobą w każde miejsce. Są niewielkich rozmiarów, więc idealnie zmieszczą się w plecaku czy torebce. Każda mama powinna zadbać o odpowiednią ilość wkładek laktacyjnych i mieć zawsze w zasięgu ręku. Z pewnością zwiększają one codzienny komfort i uśmierzają ból. To bez wątpienia, obowiązkowe akcesorium każdej mamy, bez którego ciężko wyobrazić sobie karmienie.