Waterwipes – jakich substancji w składzie unikać?

Waterwipes czyli chusteczki nawilżane stosowane podczas codziennej pielęgnacji noworodka są produktem bardzo popularnym wśród rodziców. To zasługa ich uniwersalności, ponieważ mogą być używane nie tylko w celu oczyszczania skóry dziecka ale również innych drobnych przedmiotów. Są też bardzo poręczne i mogą być wykorzystywane zarówno w domu, jak i poza nim. Należy jednak pamiętać że w ich składzie mogą znajdować się substancje podrażniające skórę dziecka.

Waterwipes, jakość

Z uwagi na fakt, że wilgotne chusteczki https://www.aptekagalen.pl/waterwipes-chusteczki-nasaczane-czysta-woda-60szt mają bezpośredni kontrakt z delikatną skórą dziecka powinny się one cechować wysoką jakością. Oznacza to wykorzystanie podczas ich produkcji składników niealergizujących i ograniczenie substancji sztucznych do niezbędnego minimum.

Waterwipes, jakich substancji w składzie unikać?

Skóra małego dziecka jest wyjątkowo podatna na podrażnienia. Wynika to z faktu jej niedojrzałości oraz silniejszego oddziaływania substancji uczulających niż w przypadku osób dorosłych. Dlatego właśnie podczas wyboru chusteczek dla dzieci należy uważnie analizować ich skład podany na opakowaniu. Należy wystrzegać się produktów zawierających między innymi: ftalany, laurylosiarczan sodu, etoksylowany laurylosiarczan sodu, glikol polietylenowy czy glikol polipropylenowy. Dla przykładu w badaniach na zwierzętach niektóre związki należące do ftalanów wykazały działanie szkodliwe, w tym obniżające płodność. W przypadku ludzi fakt ten nie został potwierdzony jednak na terenie Unii Europejskiej wprowadzono zakaz stosowania wybranych substancji w kosmetykach.

Z kolei laurylosiarczan sodu (SLS), etoksylowany laurylosiarczan sodu (SLES) to detergenty o silnym działaniu spieniającym. Mogą powodować problemy skórne, takie jak jej przesuszanie oraz swędzenie i zaczerwienie. Należy pamiętać o tym, że produkty dla dzieci nie powinny być silnie perfumowane, a w ich składzie nie jest pożądany alkohol cynamonowy czy eugenol.