Kurtka zimowa dla dziewczynki – jak wybrać odpowiedni model?

dziecko w kurtce zimowej

Kurtka zimowa dla dziewczynki powinna zapewniać komfort i ciepło o każdej porze dnia. Dziecięca odzież wierzchnia musi być wytrzymała, praktyczna i odporna na trudne warunki atmosferyczne. Jednocześnie powinna być lekka i nie może ograniczać ruchów dziecka w czasie zimowych zabaw. Jak wybrać odpowiedni model kurtki i na co zwrócić uwagę?

Kurtka zimowa dla dziewczynki – odpowiedni fason

Kurtka zimowa dziewczęca ma za zadanie chronić przed zimnem i wiatrem. Jednocześnie kurtka dla dziewczynki powinna być wygodna i estetyczna. W sklepach znajdziemy wiele różnych fasonów kurtek dziecięcych (zobacz na https://txm.pl/dziecko/ubrania/kurtki). Jaki model będzie odpowiedni dla dziewczynki?

Uznaje się, że idealna długość kurtki dziecięcej sięga za biodra. Taka odzież dobrze okrywa całe plecy i chroni przed przewianiem. Kurtka dla dziewczynki powinna być także stylowa. Wybór wzornictwa i kolorystyki najlepiej zostawić dziecku – samodzielnie wybrana kurtka będzie chętnej noszona i zapewni dziecku dobre samopoczucie.

Wytrzymały i wodoodporny materiał

To, co najbardziej interesuje rodziców wybierających kurtkę dla swojej pociechy, jest rodzaj i jakość materiału, z jakiego została wyprodukowana. Kurtka dla dziewczynki ma za zadanie chronić przed zimnem, ale nie może powodować przegrzania. Aby tego uniknąć należy wybierać takie materiały, które zapewniają dobrą cyrkulację powietrza.

Materiał wierzchni kurki powinien być w pełni wodoodporny. Warto także zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału zrobiona jest podszewka. Należy unikać kurtek z podszewkami wykonanymi ze sztucznych i śliskich materiałów.  

Funkcjonalność i wygoda

Kurtki zimowe często są grube i dość obszerne. Zakładając, że pod kurtką dziecko nosi jeszcze ciepły sweter czy bluzę, jego ruchy w takim stroju mogą być mocno ograniczone, a to z kolei uniemożliwia uwielbiane przez najmłodszych zabawy na śniegu.

Warto pamiętać o tym, że zimowe dni są zdecydowanie krótsze, a widoczność mocno ograniczona. Aby zapewnić dziecku pełnię bezpieczeństwa nie można zapominać o tym, że odzież wierzchnia dziecięca powinna zawierać odblaskowe elementy.