Rożek niemowlęcy – jaki wybrać?


Rożek niemowlęcy to obowiązkowy element wyprawki dla każdego dziecka. Związane jest to z jego niezwykłą funkcjonalnością i bezpieczeństwem jakie gwarantuje. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów rożków niemowlęcych. Jaki produkt wybrać, aby w pełni odpowiadał wszystkim potrzebom rodziców i dziecka? Dowiesz się z naszego artykułu. 

Do czego służy rożek niemowlęcy?

Rożek niemowlęcy to produkt podobny do znanych przez nasze babcie becików. Rodzice, dzięki rożkowi mogą poczuć się bezpiecznie podczas przenoszenia dziecka, układania przy piersi, zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko jest bardzo małe. Dodatkowo dziecko może poczuć się spokojnie, jak w brzuchu mamy. W sprzedaży istnieje wiele rożków, które mogą pełnić rolę kołderki, przewijaka i wiele innych. Dlatego rodzice często sięgają po te produkt, ze względu na ogromną funkcjonalność. 

Z jakiego materiału rożek wybrać?

Kompletując wyprawkę, rodzice mogą spotkać się z całą masą produktów dla dzieci. Tak samo jest w przypadku rożków, które występują w kilku rozmiarach oraz wykonane są różnych materiałów. Ze względu na delikatną skórę dziecka, warto jest wybierać produkty hipoalergiczne i w pełni naturalne, dzięki temu można mieć pewność, że maleństwo nie będzie miało podrażnionej skóry czy wysypki alergicznej. Jednym z najlepszych wyborów jest bawełna, która jest bezpieczna dla maluchów, choć w ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się tkanina bambusowa, a wszystko przez wzgląd na jej cenne właściwości. Bambus to tkanina ekologiczna o cennych właściwościach chroniących dziecko przed wilgocią, przegrzaniem i promieniowaniem UV. Co istotne, jest odpowiednia dla delikatnej skóry, nie drapie i nie powoduje podrażnień. 

Wybierając rożek, warto unikać sztucznych materiałów, które nie posiadają zdolności do przepuszczania ciepła. Mogą prowadzić do przegrzania dziecka, spowodować potówki i niepokój. Wielu rodziców stawia na rożki z tkaniną minky. To hit ostatnich lat, jednak należy pamiętać, aby ten materiał znajdował się na zewnątrz rożka. W środku powinna być umieszczona bawełna lub tkanina bambusowa. 

Zalety rożków niemowlęcych 

Rożek niemowlęcy to produkt idealny dla dziecka zaraz po urodzeniu. Daje poczucie bezpieczeństwa i ciepło, które jest niezwykle ważne dla noworodka zaraz po urodzeniu. Pozwala na bezpieczne trzymanie dziecka i imituje warunki charakterystyczne dla brzucha mamy. Dzięki temu dziecko szybciej się uspokaja i zasypia. Rożek ułatwia karmienie, a także trzymanie osobom, które mogą obawiać się noszenia, tak małego dziecka. Kiedy dziecko podrośnie, rożek może pełnić funkcję kołderki, a także przewijaka. To w pełni funkcjonalny produkt, który można znaleźć w wielu rozmiarach i kolorach. Dzięki temu z łatwością można dopasować go do innych elementów wyprawki dziecka. Pamiętajmy, że rożek ma ogromny wpływ na komfort dziecka i jego poczucie bezpieczeństwa. Dzięki temu dziecko może zdrowo rosnąć i rozwijać się. Beciki zapina się niezwykle prosto, dlatego już dziś warto uzupełnić wyprawkę o ten niezwykły produkt.