Kołderka dla niemowlaka – o czym pamiętać przed zakupem?

kołderka dla niemowlaka

Dzieci śpią bardzo dużo. Zdecydowanie więcej niż osoby dorosłe. Rodzice, którzy mają już niedługo powitać na świecie swoje dziecko, powinni bardzo starannie dobrać komplet do łóżka swojego malucha. Ważna jest nie tylko poduszka, ale równie kołderka dla niemowlaka. Na co zwrócić uwagę przed jej zakupem?

Odpowiedni rozmiar pościeli

Wielu rodziców ma dylemat – jaki rozmiar powinna mieć pościel dla malucha. Jeżeli chodzi o takie maluchy, to dobrym pomysłem wydaje się ta, której wymiary wynoszą 60×100 cm lub 60x120cm. Czy nie są to za duże wymiary? Nie. Rodzice nie powinni bowiem zapomnieć o tym, że ich dzieci rosną w bardzo szybkim tempie. Jeżeli ktoś kupi dobry produkt, to może być pewien, że taka kołderka dla niemowlaka będzie w stanie wytrzymać przez długi czas. Nawet do piątego roku życia.

Jeżeli chodzi o poduszkę, to najlepszą propozycją będzie ta, która ma wymiary 40x60cm. Jest to dobry wybór, jeżeli ma się do czynienia z małymi dziećmi.

kołderka dla niemowlaka
Ciekawą kołderkę niemowlęcą znajdziesz tutaj.

Jakie wypełnienie powinna mieć kołdra?

Jednym z bardzo ważnych czynników, jest wypełnienie, jakie znajduje się w środku. Kołdra z wypełnieniem to dobry pomysł, jeżeli chodzi o okres zimowy. Dzięki temu można być pewnym tego, że dziecko nie zmarznie. Te najbardziej popularne wypełnienia, to puch oraz pierz. Do wyboru są również kołderki wełniane. Te wykonane z cienkiej wełny, są idealną propozycją na okres zimowy.

Mała kołdra dla niemowląt w wersji antyalergicznej będzie jedną z najlepszych propozycji. Dlaczego? Ponieważ skóra małych dzieci jest bardzo wrażliwa na czynniki zewnętrze. W szczególności te, które znajdują się w pościeli. Dlatego tak uważnie należy podchodzić do wyboru kołdry oraz poduszki dla dzieci. Można być dzięki temu pewnym, że podczas snu nic nie będzie drażniło skóry małego dziecka.