Jaki wybrać rożek niemowlęcy

Wybieramy rożek niemowlęcy – miękki czy twardy?

Dziecko przed narodzeniem miało w łonie matki idealne warunki do tego, by czuć się bezpieczne. Po urodzeniu i w pierwszych miesiącach życia, te warunki imituje rożek. czyli specjalny sprzęt, w którym dziecko można dość ciasno zawinąć i otulić nim. W rożku maluch się uspokaja i nieraz smacznie zasypia. Jaki wybrać rożek niemowlęcy: miękki czy twardy?

Rożek z utwardzeniem – dlaczego to dobre rozwiązanie?

Jaki wybrać rożek niemowlęcyJest to rożek, który z tyłu ma specjalną kieszeń, do której wkłada się utwardzającą, niezbyt grubą matę kokosową. To najlepsza opcja zwłaszcza dla noworodków, których ciało musi być podtrzymywane, zaś rodzice nie czują się jeszcze pewnie nosząc swoje dziecko. Z tego względu takie usztywnienie będzie dawało im niezbędną asekurację. Oczywiście utwardzający element można w każdej chwili wyjąć, by uprać rożek lub zmienić go na miękki sposób na szczelne otulenie dziecka.

Jak wybrać rożek niemowlęcy – wersja miękka

Jest ona bardziej popularna od wersji twardej. Jest również tańsza. Trzeba jednak pamiętać, by nosząc noworodka i młodszego niemowlaka, zawsze całe przedramię podkładać pod jego ciało i główkę.

W rożku także znacznie łatwiej uśpić malucha oraz odłożyć o do łóżeczka czy wózka. Można wybrać sposób naprawdę wielu kolorów i deseni, które sprawią, że ten element wyprawki będzie także estetyczny, a nie tylko użyteczny. Oczywiście warto postawić na sprawdzoną firmę, by rożek wytrwał te kilka miesięcy intensywnego użytkowania.

Więcej informacji odnośnie tego jak wybrać rożek niemowlęcy znajdziecie tutaj: https://www.trilli.pl/jaki-wybrac-rozek-niemowlecy-usztywniany-czy-miekki-n-12.html