Modne ubrania ciążowe

Ubrania ciążowe wcale nie muszą być tylko praktyczne. Wiele kobiet obawia się zmiany garderoby na czas, gdy brzuszek ciążowy jest bardzo widoczny, ponieważ uważa, że nie znajdzie żadnych ładnych ubrań wśród odzieży dla ciężarnych. Na szczęście można znaleźć coraz więcej firm produkujących stylową, a nie tylko praktyczną odzież ciążową.

Jak wybrać nowe ubrania?

Przede wszystkim kupując ciążowe ubrania trzeba trzymać się swojego rozmiaru. Na przykład spodnie dżinsowe mają zbudowany pas materiału, dzięki któremu brzuch nie będzie uciśnięty, ale też kiedy będzie bardziej widoczny będzie podtrzymywany. Nie ma sensu kupować takich spodni w większym rozmiarze, bo źle będą dopasowane w udach czy biodrach, a dodatkowy pas materiału będzie za luźny i nie spełni swojej funkcji.

Odzież ciążowa, aby była wygodna w noszeniu powinna też być wykonana z dobrych jakościowo materiałów. Warto postawić na koszulki czy bluzki z bawełny 100% lub z domieszką elastycznych włókien. Odzież na zimę także najlepiej kupić z bawełny albo z wełny czy z domieszką wełny. Jest to włókno naturalne, nie wywołujące podrażnień, ale też bardzo mocno. Jeden wełniany sweter można nosić przez lata.

Modna odzież dla ciężarnych

Wcale nie trzeba rezygnować z modnej odzieży. Obecnie w modzie są swetry oversize, które świetnie też kryją ciążowy brzuszek. Duże marynarki czy swetry kardigany też dla ciężarnych będą wygodne. Można też znaleźć ogromny wybór sukienek odcinanych pod biustem, które są nie tylko modne i ładne, ale będą dla ciężarnych praktyczne.