kojec dla dziecka

W jaki sposób przyzwyczaić dziecko do kojca?

Raczkujące maluchy potrafią w jednej chwili przetuptać z jednego pomieszczenia do drugiego. Osoba, która się opiekuje takim dzieckiem musi mieć oczy dookoła głowy, bowiem wystarczy chwila nieuwagi i maluch może zrobić sobie krzywdę. W takiej sytuacji nawet skorzystanie z toalety staje się prawdziwym wyzwaniem. Na szczęście można sobie trochę pomóc – wystarczy w porę zakupić kojec dla dzieci i jak najwcześniej zacząć przyzwyczaić malucha do przebywania w nim.

Kiedy można zacząć wkładać dziecko do kojca?

kojec dla dzieckaW stu procentach kojec dla dziecka spełnia swoje zadanie w momencie, gdy maluch uczy się samodzielnego przemieszczania. Jeżeli jednak rodzice będą czekać z używaniem kojca do czasu aż ich pociecha zacznie raczkować, to może okazać się że będzie już za późno na ograniczanie przestrzeni maluchowi, który posmakował wolności. Najlepiej jest, aby do kojce przyzwyczajać dziecko zanim zacznie raczkować. Z początku dobrze jest wkładać dziecko do kojca dosłownie na kilka minut, będąc przy nim cały czas, tak aby przyzwyczaiło się do nowego miejsca i poczuło w nim bezpiecznie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kojca dziecięcego?

Na rynku jest obecnie ogromny wybór produktów tego typu. Można kupić mniejsze lub większe kojce – ich rozmiar uzależniony powinien być od dostępnej w mieszkaniu przestrzeni, oczywiście założenie jest takie, że im większy kojec, tym dziecko ma większą swobodę. Rzeczą, na którą z pewnością należy zwrócić uwagę przy wyborze kojca jest to, czy produkt posiada odpowiednie atesty zapewniające bezpieczeństwo maluchowi.