Pusheen – skąd ona się wzięła?

Każdy, kto używa Facebooka, przynajmniej raz musiał widzieć tę kotkę-tłuścioszkę, słodko przebierającą łapkami lub pochłaniającą trójkącik pizzy. Skąd wziął się ten internetowy fenomen rysunkowego kota, którego pokochał cały świat?

Siwą kocicę wykreowali Claire Belton i Andrew Duff w serii krótkich, publikowanych w internecie komiksów. Co ciekawe, w tym roku mija dekada od tego czasu, tak więc można śmiało uznać, że to przybliżony wiek Pusheen. Akcesoriów z nią być może nigdy by nie było, mimo że komiks o niej został przetłumaczony na dwanaście języków, gdyby nie to, że trafiła do kolekcji facebookowych chat stickerów. 

Wówczas wszyscy zapragnęli wyrażać swoje emocje i pokazywać znajomym, czym się aktualnie zajmują, używając obrazków z grubym kotem. Nic dziwnego, skoro do wyboru były ikony z niemalże wszystkimi czynnościami z jego udziałem. Od czytania, przez jedzenie, łowienie ryb, taniec, po robienie na drutach. Pusheen na większości wspomnianych emoji porusza łapkami i delikatnie podryguje, co wśród amatorów kotów potrafi wzniecić prawdziwą euforię.

W następstwie popularności stickerów poszła produkcja tak pożądanych gadżetów z Pusheen akcesoria także są dostępne w niesamowitej palecie wzorów. Pusheen jako pluszak do przytulania, poduszka do opierania pleców, jako kolorowy nadruk na tiszercie, albo wyszywanka na plażowym ręczniku. To wciąż jeszcze nie wszystkie gadżety i akcesoria z siwą kotką Pusheen, na jakie można natrafić w sieci i jakie można mieć na własny użytek w domu.

Akcesoria Pusheen dostępne na Pixel-Shop.pl.