Pajacyki dla niemowlaka – jak rozpoznać i wybrać?

Pajacyki dla niemowlaka – jak rozpoznać i wybrać?

Przygotowywanie wyprawki dla dziecka to prawdziwa przyjemność dla każdego rodzica. Niestety osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rodzicielstwem mogą mieć problem ze zorientowaniem się w różnorodnych nazwach dziecięcych ubranek. Z tego powodu w poniższym wpisie przybliżone zostanie temat niemowlęcych pajacyków.

Niemowlęce pajacyki – uniwersalny element ubioru

Klasyczny pajacyk to ubranko dla niemowlaka posiadające zarówno długie rękawki, jak i długie nogawki. Jest to jednoczęściowy ubiór, który zapinany jest z przodu, najczęściej za pomocą nap lub zamka błyskawicznego. Pajacyki wyróżniają się uniwersalnością.

Ze względu na swoje właściwości mogą być one stosowane zarówno jako śpioszek w chłodnie noce, jak i jako podstawowy element ubioru w dzień i w czasie wyjść na spacer. W takim przypadku może on posłużyć jako samodzielny element ubioru lub być połączony z body.

Pajace dla niemowląt – jak wybrać?

Należy pamiętać, że niemowlęca skóra odznacza się wyjątkową delikatnością w związku z czym zawsze należy stawiać na bawełniane pajacyki dla niemowlaka. Tylko w takiej sytuacji można mieć pewność, że noszenie ubranka nie doprowadzi do podrażnienia skóry.

Kolejną kwestią, o której warto pamiętać jest zapięcie. Chociaż w Polsce wciąż najpopularniejszym rozwiązaniem są napy, to w wielu sklepach można znaleźć modele zapinane na zamek. Niestety wybór tego typu zapięcia może doprowadzić do przycięcia dziecięcej skóry.