poduszka do karmienia

Nigdy nie kupuj tych prezentów młodej mamie

Wiele osób, które mają w swoim otoczeniu kobietę, która niedawno została mamą, lub wkrótce nią zostanie, pragnie obdarować ją jakimś drobiazgiem dla niej lub dla dziecka. Intencje są oczywiście bardzo pozytywne, ale bywa, że prezent jest kłopotliwy lub wręcz sprawia przykrość obdarowywanej.

Jakich prezentów powinno się unikać?

Z oczywistych względów powinno się wystrzegać podarunków, które sugerują młodej mamie, że powinna ona o siebie zadbać. Zupełnie nie na miejscu jest jakikolwiek sprzęt sportowy lub stroje do fitness’u. Kłopotliwe mogą być także ubrania — ciało po ciąży zmienia się i przez kilka pierwszych miesięcy po porodzie, ciężko dobrze trafić z rozmiarem.

Faux pas może być też zakup poradników dla rodziców, sugerują bowiem one, że dana osoba sobie z dzieckiem nie radzi.
Zabaweczki dla niemowląt wyglądają uroczo, ale nie powinno się przesadzać z ich ilością — w pierwszych miesiącach życia dziecko na pewno dostanie ich mnóstwo.
Niestosowne są także butelki i wszelkie inne gadżet do karmienia mlekiem modyfikowanym.

Co w takim razie ucieszy młodą mamę?

Najlepszym podarunkiem, który można dać świeżo upieczonym rodzicom, jest czas i wsparcie. Można zaoferować spacer z dzieckiem, ugotowanie obiadu, pomoc w sprzątaniu lub prasowaniu. Na początku życia dziecka warto też wspierać młodą mamę w zakresie karmienia piersią. Jeśli jeszcze czegoś takiego nie ma, dobrym prezentem będzie na przykład poduszka do karmienia Bobomio.