Aktywność z dzieckiem na świeżym powietrzu

czerwony rowerek trójkołowy

Wakacje to czas rodzinnych wyjazdów. Warto pomyśleć o tym, aby wakacyjny urlop spędzić w sposób aktywny, co z pewnością przyniesie wiele korzyści, zarówno dla zdrowia, jak i wzmacniania rodzinnych więzi. Jedną z najpopularniejszych aktywności, które można wykonywać z dzieckiem w każdym wieku są wycieczki rowerowe.

Sprzęt na rodzinną wycieczkę

Rowerki dla dzieci można kupić w niemal każdym sklepie online np. mamabrum.eu. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby dobrze dopasować rower do dziecka, najlepiej jeżeli maluch będzie obecny podczas zakupów, tak by mógł wsiąść na rower i sprawdzić, czy będzie dobrze dopasowany do jego wzrostu. Dla dzieci rowerki muszą być atrakcyjne, co oznacza zazwyczaj dużą ilość dodatków, takich jak kolorowe koraliki na szprychy czy zabawną trąbkę na kierownicę. Na szczęście sprzęt taki jest dosyć mały i transport rowerków dla dzieci na wakacje nie jest zbyt problematyczny – zmieszczą się bowiem do bagażnika.

Kwestie bezpieczeństwa

Wybierając się z dzieckiem na wycieczkę rowerową trzeba mieć oczy dookoła głowy. Najlepiej jest jeździć po oznakowanych ścieżkach rowerowych, na których został wyłączony ruch pojazdów silnikowych. Wówczas można mieć pewność, że dziecku nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Istotne znaczenie ma także planowanie trasy – musi być ona dostosowana do umiejętności i kondycji dziecka.