buty do nauki chodzenia

Na co zwrócić uwagę kupując buciki do nauki chodzenia?

Buciki niemowlęce to bardzo ważny element przy prawidłowej nauce chodzenia u każdego malucha. Na co powinno się zwrócić uwagę podczas zakupu pierwszego obuwia i jakie buty będą najlepsze dla małej stópki?

Kiedy przychodzi czas na pierwsze buty?

Pierwsze buty do nauki chodzenia najlepiej jest kupić dziecku w czasie, kiedy umie już samodzielnie przedreptać parę kroków i stabilnie czuje się w pozycji stojącej. Ortopedzi dziecięcy zalecają, aby sama nauka pionowego stania oraz próby stawiania pierwszych kroków odbywały się na bosaka. Gdy dziecko nauczy się samodzielnie przemieszczać na niewielkich odległościach, to najlepszy sygnał do tego, że czas pomyśleć o zakupie bucików niemowlęcych.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania butów do nauki chodzenia?

Najważniejszą kwestią jaką należy wziąć pod uwagę przy zakupie pierwszych butów do nauki chodzenia Lilitup powinien być komfort chodzenia malucha. Oczywistą sprawą jest to, że buty muszą zostać idealnie dobrane do rozmiaru stópki. Zły rozmiar obuwia może zniechęcić dziecko do dalszej nauki chodzenia. Należy pamiętać także o tym, że stópka dziecka bardzo szybko rośnie i trzeba zmieniać buciki najrzadziej co trzy miesiące.

Pierwsze buty dla dziecka – co wybrać?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym jak wybrać pierwsze buty dla dziecka – czy powinny być miękkie, czy usztywniana podeszwa będzie lepszym rozwiązaniem. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Pierwsze buty to kwestia bardzo indywidualna, lecz zawsze należy wziąć pod uwagę to że buciki niemowlęce powinny być lekkie i przewiewne. Inny rodzaj bucików będzie się sprawdzał w warunkach domowych (w tym przypadku najczęściej wystarczą podgumowane skarpetki), a zupełnie inny okaże się najlepszym rozwiązaniem w nauce chodzenia na zewnątrz – im dziecko stabilniej stoi na nóżkach, tym sztywniejsze buciki można mu założyć.

1 komentarz do “Na co zwrócić uwagę kupując buciki do nauki chodzenia?

Komentowanie zostało wyłączone.