Karmienie maluszka za pomocą butelki – co warto wiedzieć?


Małe dzieci czasami wymagają dokarmienia za pomocą mleka modyfikowanego. Nie każda mama ma bowiem na tyle silną laktację, że może zaspokoić wszystkie potrzeby pokarmowe swojego maluszka. Bywa, że nawet po kilkunastominutowym karmieniu piersią, kiedy wydaje się, że dziecko ssało intensywnie, maluszek nadal płacze bo jest głodny. Naprawdę nie należy mieć z tego powodu wyrzutów sumienia tylko podać dziecku dodatkową porcję mleka modyfikowanego, albo odciągnąć mleko za pomocą laktatora, a następnie nakarmić nim dziecko przez butelkę.

Karmienie za pomocą butelkitommee tippee

A zatem butelka do karmienia maluszka przydaje się również wtedy, gdy mama odciąga własne mleko za pomocą laktatora, a następnie przechowuje je w lodówce, aby można było nim nakarmić dziecko podczas jej nieobecności. Niektóre mamy uczą się lub zwyczajnie od czasu do czasu chcą wyjść z domu. W takich przypadkach sprawdzają się dobre butelki marek takich jak na przykład Tommee Tippee. Marka ta jest polecana przez wiele mam, dla których wybór odpowiedniej butelki był wyjątkowo ważny.

Najważniejsze cechy dobrej butelki do karmienia

Nowoczesne butelki, marek takich jak Tommee Tippee (https://bebito.pl/butelki/0,tommee-tippee) lub innych, wyglądają zupełnie innaczej niż te butelki, którymi karmiono maluszki na przykład w latach 80- tych czy 90- tych. To jest zupełnie inny produkt, w którym smoczek jest dopracowany do perfekcji i jak najbardziej przypomina kształt brodawki sutkowej mamy. A zatem na smoczek powinno zwracać się największą uwagę wtedy, gdy kupuje się butelkę dla dziecka. Inne aspekty nie mają takiego znaczenia. Smoczek ma, bo to właśnie on jest trzymany przez maluszka w buzi, nieodpowiedni może zatem zaburzyć odruch ssania.