na zabawki kosz

Aranżacja pokoju dla małego dziecka

Wystrój pokoju dla małego dziecka to nie jest błahostka. W dzisiejszych czasach, dziecko o wiele więcej czasu spędza w mieszkaniu niż na podwórku – należy więc zadbać o to, aby we własnych czterech ścianach czuło się ono bezpieczne oraz szczęśliwe.

Dobór odpowiedniej kolorystyki

Pokój małego dziecka powinien być przede wszystkim żywy i radosny. Warto wybierać odważne kolory, a biele czy szarości dominujące obecnie w minimalistycznym wystroju wnętrz lepiej jest zostawić do aranżacji własnej sypialni czy salonu. Ściany dziecięcego pokoju wręcz proszą się o to, aby pomalować je na żółto, zielono czy niebiesko. Dobrym wyborem będą również kolorowe tapety przedstawiające bohaterów z ulubionych kreskówek. Taka przyjazna przestrzeń sprawi, że maluch będzie w niej chętnie bawił się i odpoczywał.

Meble i akcesoria meblowe

W przypadku pokoju dziecięcego – im więcej miejsca na zabawę, tym lepiej. Nie warto więc przesadzać z ilością mebli czy dodatków, wystarczy to co absolutnie niezbędne. Dobrym pomysłem jest kosz na zabawki, w którym zmieszczą się nieużywane dziecięce gadżety. Rynek artykułów dziecięcych oferuje dosyć duży wybór takich koszy – są dostępne zarówno kosze na zabawki rattanowe, plastikowe czy materiałowe, także spokojnie można wybrać ich rodzaj w zależności od pozostałego wystroju dziecięcej sypialni.