Jakie wybrać leki na tarczycę bez recepty?

Jakie wybrać leki na tarczycę bez recepty?

Osoby, które zmagają się z tarczycą mogą skorzystać z leków bez recepty, jak i również z leków, które przepisywane są przez lekarzy. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które chcą dokładnie zapoznać się z preparatami z tej pierwszej kategorii.

Co warto wiedzieć?

Głównym zadaniem leków na tarczyce jest oczywiście uzupełnienie niedoboru hormonów tarczycy. Mowa tutaj przede wszystkim o tyroksynie i trójjodotyroninie, które niestety wywołują u pacjentów wiele objawów chorobowych. Jeżeli niedoczynność tarczycy wynika przede wszystkim z niedoboru jodu, to niezbędne są leki na tarczyce, które w swoim składzie zawierają ten pierwiastek. Jod jak powszechnie wiadomo jest niezbędny do produkowania i wydzielania wymienionych hormonów. Kobiety w ciąży bardzo często korzystają także z dobrodziejstwa suplementów diety, które w swoim składzie zawierają jod. W sytuacji gdy niedoczynność tarczycy ma z kolei podłoże autoimmunologiczne, to niezbędne są suplementy z witaminą D i B12.

Jak wygląda leczenie?

Niedoczynność tarczycy bez wątpienia jest najczęściej spotykaną chorobą dotyczącą gruczołu tarczowego. Najprościej rzecz mówiąc choroba ta związana jest bezpośrednio z niedostateczną produkcją hormonów tarczycy. Leczenie skupia się przede wszystkim na doustnej suplementacji syntetycznych hormonów tarczycy. Ogromną rolę odgrywa także zbilansowana dieta.

Jakie leki na tarczyce bez recepty?

Jak wspomniano powyżej bez recepty można dostać suplementy diety zawierające jod, witaminę D i B12. Dużym zainteresowaniem cieszy się także popularny płyn Lugola, a dokładniej mówiąc wodny roztwór jodu albo jodku potasu. Pamiętać należy o tym, aby płynu Lugola nie pomylić z jodyną, która jest z kolei alkoholowym roztworem jodu. Jodyna jak powszechnie wiadomo przeznaczona jest jedynie do użytku zewnętrznego. Jest to jeden z najpopularniejszych środków odkażających. Płyn Lugola wykorzystuje się nie tylko na skórę, ale również jako roztwór do płukania gardła. Warto wspomnieć także o tym, że w medycynie funkcjonuje również płyn Lugola do picia, ale przepisywany jest on przez lekarzy. Problemy z niedoborem jodu najłatwiej rozwiązać za pomocą preparatów w postaci tabletek.