Czy książeczka z okienkami to dobry pomysł na prezent?


Czasami zakup prezentu dla najmłodszych bywa problematyczny. To naturalne. Często dzieci mają już „wszystko”… albo przynajmniej tak się wydaje. W rzeczywistości jednak zawsze można kupić maluchowi coś, czego jeszcze nie ma. Czy książeczki z okienkami to dobry pomysł na prezent?

Coś zupełnie nowego!

Książka z okienkami to ciekawa propozycja dla każdego malucha. W przeciwieństwie do dobrze już wszystkim znanych bajek te książeczki są pewnym powiewem świeżości, który może spodobać się nawet najbardziej wybrednym maluchom. To po prostu pewna nowość, która może dostarczyć dziecku nowych emocji i zupełnie nowej pożywki dla jego młodej wyobraźni. Takie książki są wciąż zdecydowanie mniej popularne niż tradycyjne książeczki, więc jest duże prawdopodobieństwo, że maluch lub jego rodzice jeszcze się z taką nie spotkali.

Książka – podaruj wspólny czas

Ofiarowując dziecku książkę, oczywiste jest to, że ktoś musi mu ją przeczytać. To naturalne. Stąd też jasne jest, że podarowując książkę maluchowi, zachęca się rodzica do spędzenia z nim czasu. Wspólne czytanie może być świetnym elementem wieczornej rutyny. Może też sprawdzić się jako rozrywka w ciągu dnia. Każda pora jest dobra na wspólne czytanie książki. To jest jeszcze cenniejsze niż nauka, jaka z niej płynie. To szczególnie ważne w naszych czasach, w których wszyscy są zabiegani i często nie mogą wygospodarować chwili dla siebie. Po latach to właśnie te wspólne momenty będą wspominane z największym rozrzewnieniem i tęsknotą.

Rozwijanie

Większość książeczek z okienkami ma charakter edukacyjny. Mogą one służyć do tego, by uczyć malucha spostrzegawczości. Mogą też przydać się w nauce łączenia ze sobą faktów oraz przewidywania możliwych zakończeń historii. W przypadku najmłodszych książki są też ważne dla rozwijania zmysłu wzroku. Dziecko może uczyć się dzięki nim rozpoznawania i nazywania kolorów, popularnych gatunków zwierząt lub przedmiotów, które znają ze swojego otoczenia. Dzięki temu lepiej odnajdują się w rzeczywistości.