Czapki dla chłopców i dziewczynek na jesień i zimę

Czapki dla chłopców i dziewczynek na jesień i zimę

Jesień szalejąca za oknem sprawiła, że należy zacząć myśleć nad nieco cieplejszym ubiorem. Dotyczy to nie tylko dorosłych. Dzieci, które nie tylko szybko się przegrzewają, ale także zazwyczaj mocniej odczuwają zaniżoną temperaturę, muszą zostać odpowiednio ubrane.

Jesienny strój dla dziewczynki

Jesień to nie tylko plucha i zawierucha, ale także pełna feeria typowo jesiennych barw. Nie bez kozery mawia się, że polska jesień jest złota. Stąd też nie istnieje żadna konieczność zaopatrywania ani siebie, ani dziecka w szare i nudne stroje.

Czapki dla dziewczynek dostępne obecnie w sklepowych asortymentach kolorystycznie znacznie odbiegają od nijakiej szarości (zobacz np. czapki dla dziewczynek w tym sklepie). Oczywiście zakup czapki o barwie szarej przestępstwem nie jest, jednak uzyskamy dzięki temu bardziej stonowany efekt. Niemniej jednak pośród czapek adresowanych typowo dla dziewczynek królują jaśniejsze kolory oparte przede wszystkim o paletę różu.

Co więcej, czapki są często skompletowane z szalikiem bądź kominem w odpowiednim kolorze. Niejednokrotnie też w komplecie znajdują się eleganckie i przydatne na znacznie chłodniejsze pory rękawiczki.

Jesienne dodatki dla chłopca

Mimo że chłopcy zazwyczaj nie przykładają większej wagi do mody oraz trendów, to jednak także oni muszą zostać odpowiednio wyposażeni. Czapki chłopięce w przeciwieństwie do dodatków adresowanych do dziewczynek występują przeważnie w kolorystyce palety niebieskiej. Jednakże pośród asortymentu znajdą się również kolory zielony, czarny oraz popielaty.

Podobnie jednak jak w wypadku dodatków dziewczęcych, czapki chłopięce również można zakupić w komplecie. Komplet zawiera zazwyczaj dostosowany kolorystycznie do czapki komin, a niejednokrotnie również rękawiczki. Szczególnie jeśli zakup jest dedykowany do dzieci mniejszych.

Bez względu na to czy dodatki przeznaczone są dla chłopców lub dziewczyn, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych spraw. Czapki dziecięce powinny być odpowiednio wyprofilowane, żeby w pełni zakrywały uszy dziecka, chroniąc przed zimnem i wiatrem. Istotną kwestią jest też materiał wykonania. Czapki wykonane z cienkich materiałów nie spełnią swojej funkcji zimą przy temperaturach minusowych lub zbliżonych do zera.