Zioła w diecie dziecka

zdrowie w diecie dziecka

Od kiedy i jakie zioła można podawać dziecku? Jak radzić sobie z drobnymi problemami zdrowotnymi malucha, bez angażowania w to niepotrzebnej chemii? Gdzie szukać sprawdzonych ziół?

W jakim wieku i od czego zacząć stosowanie ziółek?

Jednym z pierwszych ziół, które można podawać maleństwu jest koper włoski. Jest on odpowiedni już nawet po pierwszym tygodniu życia. Dzięki temu, że działa rozkurczowo, polecany jest w łagodzeniu kolek niemowlęcych. Podobne zastosowanie ma mięta oraz rumianek, je również możemy bezpiecznie podawać najmłodszym niemowlętom, jednak pamiętać należy, że rumianek może uczulać. Dobrze jest najpierw podać symboliczną ilość, żeby sprawdzić, czy nie zaobserwujemy reakcji alergicznej. Rumianek dodatkowo łagodzi wymioty, jest pomocny przy zaparciach. Nie wolno stosować go w przypadku biegunek.

Pierwsze potrawy niemowlęcia nie powinny być przyprawiane tak jak dania dorosłych. Śmiało można dodawać podczas gotowania bazylię tymianek, oregano, rozmaryn, cząber, pietruszkę, czy koperek. Wzbogacą smak zupek, zaostrzą apetyt i zachęcą do próbowania kolejnych pokarmów.

Sklep zielarski

Dziś jest wiele firm produkujących różnego rodzaju preparaty dla dzieci i niemowląt. W sklepie zielarskim Evita mamy szeroki wybór herbat „ziołowych”. Nazwy te często są mocno mylące. Szczególnie jeśli chodzi o produkty granulowane. Wystarczy spojrzeć na skład. Ponad 90% to glukoza. Poza faktem, że zioła jako takiego jest tam naprawdę niewiele i automatycznie działanie może być obniżone, to pomimo kierowania się dobrą wiarą, pakujemy w maluszka glukozę, zupełnie niepotrzebnie. Przyzwyczajamy dziecko do słodkiego, co może mieć negatywne skutki w przyszłości. Najlepiej znaleźć w swojej okolicy sklep z ziołami, by kupować czyste, naturalne produkty i mieć pewność, że nie zaśmiecamy wrażliwych organizmów naszych pociech.