Wszystko kostce Rubika

Kostka Rubika jest jedną z najpopularniejszych zabawek na całym świecie. Szacuje się, że ta powstała w latach 70 ubiegłego wieku zabawka logiczna, została sprzedana w liczbie przekraczającej ponad 300 milionów sztuk. Nic zatem dziwnego, że nie ma zupełnie żadnej przesady w stwierdzeniu, że pytanie, jak ułożyć kostkę Rubika rozbrzmiewa w każdym języku na świecie.

Czym jest dokładnie?

Kostka Rubika z https://www.kostkirubika.pl/pl/i/Jak-ulozyc-kostke-Rubika-3×3/16 o bardzo prosta konstrukcja. To zwyczajny sześcian, który składa się z 26 elementów. Każdy z nich posiada konkretny kolor. Celem zabawy jest ułożenie kostki w taki sposób, aby na każdym z jej boków znajdowały się sześciany w jednolitym kolorze.
I choć wydaje się, że jest to jedynie zabawka, celem jej stworzenia było coś przeciwnego zabawie i rozrywce. Erno Rubik, ojciec kostki Rubika stworzył ja bowiem do ułatwienia nauki swoim studentom. Miała ona pomóc im zrozumienie pojęcia przestrzeni.

Skąd jej popularność?

Skąd zatem tak duża popularność na całym świecie tego, jakby nie patrzeć, przyrządu dydaktycznego? Wszystko z powodu niezwykłej trudności ułożenia kostki. Dzięki układowi 3x3x3 i wynikającej z niego ilości elementów liczba możliwości jej ułożenia to ponad 43 tryliony.
Nic zatem dziwnego, że wielu chętnych niezwykłego wyzwania sięgnęło po taką właśnie zabawkę, a to jak ułożyć kostkę Rubika zaczęło trapić nie jedną tęgą głowę na świecie. Do tego stopnia, że zaczęły nawet powstawać specjalne publikacje, a nawet książki ułatwiające jej ułożenie.