dziecko ze smoczkiem

Smoczek kluczem do zdrowia wcześniaka

Dziecko to skarb każdego rodzica. Nic więc dziwnego w tym, że dokładają oni wszelkich starań, by ich pociechy miały najlepsze dzieciństwo. Czasem jednak zdarza się, że dziecko przyjdzie na świat zdecydowanie zbyt wcześnie.

Współczesne wcześniaki

Wcześniaki to dzieci, które bardzo często potrzebują dodatkowej pomocy, dlatego niejednokrotnie pierwsze tygodnie swojego życia spędzają w szpitalu. Dawniej wcześniak miał zdecydowanie mniejsze szanse na przeżycie. Obecnie wiele placówek jest przystosowanych do profesjonalnej opieki nad wcześniakami.

Każde dziecko rodzi się z odruchem ssania. Niestety u wcześniaków odruch ten nie zawsze jest do końca rozwinięty. Oznacza to, że dziecko może mieć duży problem ze ssaniem. Idealnym rozwiązaniem dla takich dzieci są specjalne smoczki dla wcześniaków. Odpowiednia konstrukcja smoczka sprawia, że możliwe jest kamienie dziecka sondą, dzięki temu, dziecko trenuje odruch ssania otrzymując pokarm.

Jakość ma znaczenie

Wcześniak wymaga większej opieki niż zwykły noworodek. Dlatego wiele firm zajmujących się produkcją akcesoriów dziecięcych, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców wcześniaków. Smoczek dla wcześniaka to niemalże niezbędny zakup każdego rodzica, którego dziecko jest wcześniakiem.

Kupując smoczek dla wcześniaka (link), warto postawić na produkt sprawdzony. Smoczki z atestem to najbezpieczniejszy wybór. Przy wyborze odpowiedniego smoczka dla niemowlaka warto pamiętać, że niezmiernie istotny jest odpowiedni rozmiar smoczka. Zbyt duży lub mały nie spełni swojej funkcji.

smoczek dla wcześniaka

Smoczki dla niemowląt dają dziecku nie tylko poczucie bezpieczeństwa podczas licznych zabiegów w szpitalu. Odpowiednio dobrany smoczek dla wcześniaka wspomaga prawidłowy rozwój zębów i dziąseł.

Wcześniak to dziecko, które wymaga szczególnej opieki. Maluch, który przyszedł na świat zbyt wcześnie jest mniej odporny na czynniki zewnętrzne. Dlatego ważne jest, by umożliwić mu prawidłowy rozwój w najlepszy dostępny sposób.