pościel niemowlęca

Sekrety pościeli niemowlaka

Mały człowiek, wielkie zadanie

Kiedy przychodzi na świat dziecko rodzice starają się, by zapewnić mu wszystko to, co najlepsze. Garderoba dziecka jest dostosowana do jego delikatnej skóry; nie inaczej rzecz powinna się mieć z akcesoriami łóżeczkowymi. Dziecko potrzebuje zestawu miękkiej, ciepłej pościeli, by każdej nocy czuło bezpieczeństwo podczas zasypiania.

Jaką pościel najlepiej zakupić?

Najlepsza pościel do łóżeczka dziecięcego to taka z czystej bawełny bez domieszek, gdyż może być prana w wysokich temperaturach, dzięki czemu łatwo z niej usunąć tak oczywiste przy małym dziecku zabrudzenia. W celu jeszcze lepszej ochrony zdrowia dziecka najlepiej zakupić pościel antyalergiczną. Niezbędnikiem łóżeczka najmłodszego domownika są prześcieradło i kołderka, ale oprócz tego pościele dla niemowląt Trilli to również przyborniki, ochraniacze na łóżeczko, baldachimy, a także rożki do bezpiecznego trzymania otulonego w nim dziecka.

Bezpieczeństwo snu niemowlęcia

Co ważne – pościel niemowlęca do łóżeczka nie powinna być kompletowana z poduszką; główka dziecka może leżeć równo na prześcieradle, w takiej pozycji noworodkowi najlepiej się oddycha. Podnoszącym bezpieczeństwo snu niemowlaka akcesorium jest ochraniacz, który przypięty za główką zabezpieczy przed wystawianiem przez dziecko rączek za szczeble łóżka podczas snu.