kupujemy najlepsze buciki niemowlęce

Najlepsze buciki niemowlęce

Obecnie na rynku znajduje się szeroki wybór sklepów oferujących obuwie dla dzieci. Choć mogłoby się wydawać, że dzięki temu łatwo znaleźć buty idealne, pojawiają się pytania – gdzie najlepiej kupić obuwie niemowlęce i jak wybrać to najlepsze?

Gdzie kupować buciki?

Najlepiej wybierać takie sklepy, w których można zwrócić obuwie, jeśli nie będzie pasowało. Dobrze zrobić takie wstępne rozeznanie jeszcze bez dziecka i dopiero później razem ze swoją pociechą udać się jedynie do tych sklepów, które pozwalają na zwrot obuwia. Dzięki temu można zaoszczędzić dużo czasu. Co więcej, również wstępnych przymiarek można dokonać bez dziecka, przykładając do obuwia patyczek-miarkę. Aby pierwsze buty dla dziecka były odpowiedniej wielkości, powinny być centymetr dłuższe niż stópka dziecka. Dzięki takiemu dokładnemu rozeznaniu zakupy staną się o wiele szybsze i prostsze.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar bucików?

Samo skorzystanie z miarki może okazać się niewystarczające. Należy się także upewnić, że buciki są dobrze zapięte i sprawdzić, jak układa się w nich stópka dziecka. Dobrze także wybierać modele z zaokrąglonym noskiem, co umożliwi maluchowi swobodne poruszanie palcami. Nawet po zakupie butów w odpowiednim rozmiarze należy jednak co jakiś czas sprawdzać, czy nie cisną stóp, ponieważ małe dzieci rosną niezwykle szybko. Buty, które dopiero co były odpowiednie, po kilku miesiącach okażą się za małe.

Jak kupić pierwsze buciki niemowlęce?

Jeszcze do niedawna przeważały opinie, że buty dla dziecka powinny być sztywne i mieć twardą podeszwę. Obecnie wiadomo, że małe stoki potrzebują dużo swobody, aby móc odpowiednio się rozwijać. Buciki powinny więc być przede wszystkim wygodne i elastyczne.