Książki dla dzieci

Współczesne dzieci coraz rzadziej i mniej chętnie sięgają po książki. Wszystko dlatego, że mają bardzo szeroki i niemal nieograniczony dostęp do łatwych rozrywek, nad którymi nie trzeba myśleć.

Korzystanie z telefonów, tabletów i komputerów sprawia, że coraz mniej młodych ludzi potrafi czerpać radość z lektury. Tymczasem przecież dobra książka wciąż znajduje się o wiele wyżej, niż film czy gra komputerowa. A przynajmniej powinna.

Jakie książki wybrać dla dzieci?

Jednym z ciekawych wyborów są książki historyczne dla dzieci (poszukaj je w księgarni legolas ) . Potrafią one w łatwy i przyjemny sposób, tak bardzo różny od zazwyczaj nudnych lekcji tego przedmiotu w szkole, przybliżyć dziecku wiedzę o minionych latach. Czytanie książek historycznych większość dzieciaków kojarzy się z nudą, tymczasem odkrywanie historii może być pasjonującym zajęciem.

Dlaczego warto czytać?

Czytanie jak żadne inne zajęcie pobudza wyobraźnię i skłania do myślenia. Dziecko samo musi wyobrazić sobie jak wygląda bohater i świat, który go otacza. W filmie wszystko podane jest jak na tacy – w książce całkiem na odwrót.

Uczniowi czytanie książek może pomóc znacznie poszerzyć swój zasób słownictwa, co przyczynia się do sukcesów szkolnych. Okazuje się też, że osoby czytające popełniają o wiele mniej błędów w pisowni wyrazów.