Kocyk merino – dlaczego powinien znaleźć się w każdej wyprawce?

maluszek otulony kocykiem

Kocyk dla niemowlęcia to podstawowy element każdej wyprawki. Paleta wzorów, kolorów i wariantów tkanin, z jakich powstają kocyki dla dzieci sprawia, że często trudno zdecydować się na jeden lub dwa modele. W rzeczywistości dwa lub trzy dobrej jakości kocyki będą w zupełności wystarczające do użytku podczas kilku pierwszych miesięcy życia maluszka. Jednym z nich powinien być z pewnością kocyk z wełny merino. Dlaczego? Podpowiadamy!

Jak powstaje koc merino?

Kocyki z wełny merinosów powstają z wełny australijskiej rasy owiec, które to produkują wełnę o specyficznych właściwościach. Jest ona wyjątkowo wytrzymała, a zarazem miękka, doskonale utrzymuje ciepło, równocześnie zapewniając skórze możliwość oddychania. Wełna merino szybko schnie, jest wytrzymała i przyjazna dla alergików. Z tego typu wełny powstaje odzież dla sportowców, swetry, skarpetki, czapki, a także koce i kocyki dla dzieci.

Koc merino – oddychające włókna o idealnych właściwościach termoizolacyjnych

Zamiast kupować kilka syntetycznych kocyków, które nie będą przyjazne dla skóry dziecka, lepiej postawić na trwałe i naturalne materiały, które utrzymają ciepło, a zarazem nie pozwolą dziecku na przepocenie. Wełna merino to specjalny rodzaj ekologicznej wełny, która, w przeciwieństwie do standardowej wełny, charakteryzuje się przyjemną w dotyku strukturą niepowodującą swędzenia.

Zapobieganie przegrzaniu

Wybierając kocyki dla niemowlaka najlepiej jest stawiać na tkaniny, które nie spowodują przegrzania maluszka. Jest ono równie lub nawet bardziej niebezpieczne od wychłodzenia malca. Pamiętajmy, że noworodek czy niemowlę nie posiada jeszcze zdolności do regulacji temperatury ciała podobnej do tej, która pomaga dorosłym na ochronę przed przegrzaniem. Przegrzanie malucha może skutkować odparzeniami, wysypką w postaci potówek i zaczerwienienia skóry, a w skrajnych przypadkach nawet hipertermią. Koc merino My Basic, dzięki temu, że jest produktem naturalnym będzie zapobiegał przegrzaniu niemowlęcia, pozwalając na optymalną cyrkulację powietrza.