Jakimi kryteriami kierować się przy wyborze body dla niemowlaka?

niemowlak w body na rękach u mamy

Body niemowlęce to podstawowy element garderoby każdego noworodka. Wybór odpowiedniego kolorowego body to nie lada problem, szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców. Należy bowiem tak dobrać body dla niemowlaka, by było ono łatwe w ubieraniu i nie krępowało ruchów dziecka.

Czym jest body niemowlęce?

Kolorowe body niemowlęce to podstawowy element wyprawki szpitalnej oraz szafy każdego nowo narodzonego dziecka. Swą popularność bodziaki zyskały przede wszystkim dzięki uniwersalności i praktyczności oraz łatwym zakładaniu. Ponadto dobrze dobrane body nie będzie krępować ruchów dziecka ani podrażniać jego delikatnej skóry.

Body niemowlęce to swego rodzaju bielizna dla dziecka, którą zakłada się na gołe ciało. Jest to koszulka o delikatnie przedłużonym kroju, której dół zapinany jest w kroku. Bodziaki nie podwijają się do góry, dzięki czemu są niezwykle komfortowe w użytkowaniu, a ponadto chronią brzuch i plecy dziecka przed odsłonięciem. Body niemowlęce jest także świetnym ubrankiem z uwagi na komfort przebierania pieluszek u dziecka. Wystarczy bowiem rozpiąć napy bodziaka i można bez problemu zmienić pieluchę nawet podczas nocy. Słynne bodziaki można podzielić na:

•    body z krótkim rękawem,

•    body z długim rękawem,

•    body bez rękawów.

Body dla niemowlaka – najlepsza jest bawełna

Dzieci dopiero co urodzone najlepiej będą czuły się w body kopertowym lub takim z klapką. Zakładanie takiego ubranka jest bardzo proste i nie wymaga większej współpracy dziecka. Dlatego też tak ważnym aspektem zaraz po porodzie jest to, by body bardzo łatwo się ubierało.

Najlepiej jest wybierać kolorowe body niemowlęce z bawełny, które pozwoli skórze oddychać i nie uczuli dziecka. Bawełna jest także przyjemna w dotyku, więc takie ubranka na pewno spełnią swoją funkcję.

Body niemowlęce – krótki czy długi rękaw?

Oczywiście to, jakie body w głównej mierze będzie wykorzystywane przez rodziców, zależy od tego kiedy na świat przyjdzie dziecko. Pora roku jest niezwykle ważna, by odpowiednio dopasować szafę maluszka.

Na pewno warto mieć po kilka par bodziaków zarówno na długi, jak i krótki rękaw. Body niemowlęce z krótkim rękawem sprawdzą się w miesiącach wiosennych i letnich, natomiast te z długim rękawem będą idealne na zimę i jesień. Oczywiście body z krótkim rękawem może służyć także jako bielizna pod właściwe ubranie w zimniejszych miesiącach.

Świeżo upieczeni rodzice powinni korzystać z bodziaków niemowlęcych, gdyż są one bardzo proste w zakładaniu i na pewno maluszkowi będzie w nich bardzo komfortowo.