Jak zachęcać dziecko do korzystania z nocnika

Każdy z rodziców drży na myśl o treningu czystości, który wcześniej czy później będzie musiał być przeprowadzony, jeżeli ma się małe dziecko. Na szczęście wszystko to może przebiegać w naprawdę spokojnej i pozytywnej atmosferze, bez niepotrzebnych nerwów i stresu, bo tak naprawdę to właśnie cierpliwość rodziców jest bardzo często kluczem do sukcesu u dziecka.

Kiedy nocnik dla dziecka

nocniki dla dzieciNocniki dla dzieci zwykle pojawiają się w domach około drugich urodzin malucha, chociaż niektórzy rodzice kupują nocnik dla dziecka trochę wcześniej, albo małymi krokami oswajać go z tym przedmiotem. Oswajanie bardzo często polega na tym, że rodzice wysadzają dziecko na nocnik, a następnie czekają, aż zrobi ono siusiu lub kupę. Czy ta praktyka jest godna naśladowania? Prawdę mówiąc nie do końca. Oswajanie z nocnikiem nie może polegać bowiem na tym, że dziecko przez kilkanaście minut czy jeszcze dłużej siedzi na nocniku, bo zwyczajnie może mu się to bardzo źle kojarzyć. Można Natomiast obserwować pewne sygnały wskazujące na to, że dziecku chce się kupę, albo wysadza się na nocnik około 15 minut po podaniu mu płynu do picia.

 

Kiedy rozpocząć trening czystości

Tak naprawdę trening czystości warto rozpocząć wtedy, gdy dziecko jest coraz bardziej świadoma sygnałów płynących z jego własnego ciała, oraz zaczyna sygnalizować, że chce mu się siusiu. Wszystko należy przeprowadzać w spokojnej atmosferze, nastawić się na to, że na początku nocniki często stoją puste, natomiast dziecku przytrafiają się mokre wpadki.

Oferta sprzedażowa barwnych nocników ułatwiający ten pierwszy raz do nabycia na stronie Bebito