Butelka dr Brown zmniejsza wzdęcia u dzieci

Wzdęcia to jedno z bardziej niepożądanych zjawisk towarzyszących karmieniu małych dzieci. Wzdęcia są dla dzieci bolesne i zniechęcają je do przyjmowania pokarmów. Jednym ze sposobów, aby je zminimalizować jest karmienie specjalnymi butelkami. Butelki takie produkuje między innymi amerykańska firma dr Brown. Butelki też można bez problemu kupić w polskich sklepach internetowych.

Butelka dr Brown redukuje wzdęcia

Wzdęcia są najczęściej rezultatem połykania przez dziecko powietrza podczas jedzenia. Produkowana przez firmę dr Brown butelka dla niemowlaka posiada specjalny smoczek, który z jednej strony dozuje odpowiednią ilość pokarmu, a z drugiej posiada odpowietrzniki, którymi niepożądane powietrze wydostaje się na zewnątrz. Dzięki temu dziecko nie połyka tyle powietrza, co podczas karmienia zwykłymi butelkami.

Butelka dr Brown to komfort dla rodziców

Butelki antykolkowe dr Brown są nie tylko bardziej przyjazne noworodkom i niemowlętom, ale także rodzicom. Maja one wygodny kształt i są dostępne w wielu rozmiarach. Dzięki temu niemowlęce butelki dr Brown dają komfort karmienia również rodzicom. Do butelek można ponadto dokupić zapasowe smoczki.