transport dziecka w nosidełku

4 zalety transportowania dziecka w nosidełku

Nosidełko dla dziecka to jeden z najwygodniejszych i najbardziej praktycznych sposobów transportowania maluszka. Ten sposób przenoszenia niemowlęcia ma wiele korzyści – zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Dlaczego warto zaopatrzyć się w nosidło? Oto 4 zalety stosowania nosidełka dziecięcego.

Budowanie więzi między dzieckiem a rodzicem

Jedną z najważniejszych zalet noszenia dziecka w nosidełku jest bliskość między niemowlęciem a mamą czy tatą. Maluszek znajduje się stale na piersi rodzica, dzięki czemu ma zapewnione poczucie bezpieczeństwa, które jest niezwykle ważne na pierwszym etapie rozwoju. Również rodzic czuje, że jego pociecha jest stale blisko niego i jest bezpieczna. Badania pokazują, że noszenie odgrywa ważną rolę w budowaniu więzi i gwarantuje lepszy kontakt między członkami rodziny w przyszłości.

Komfort dla dziecka i rodzica

Wykorzystując nosidełko zapewniamy wygodę zarówno dla niemowlęcia jak i rodzica. Maluszek ma zapewnioną stabilność i znajduje się w wygodnej, bezpiecznej pozycji, dzięki czemu na piersi może w spokoju odpoczywać, a nawet spać. Rodzic ma z kolei wolne ręce i możliwość wykonywania innych czynności.

Wygodniejsze przemieszczanie się

Nosidełko to świetna alternatywa dla wózka z powodu komfortu, jaki daje w trakcie poruszania się po mieście czy w czasie podróży. Ten sposób transportu dziecka nie ogranicza naszej swobody w takim stopniu jak wózek – nie przeszkadza w komunikacji publicznej czy podczas wchodzenia po schodach.

Korzystny wpływ na zdrowie niemowlęcia

Nosidełko dla dziecka korzystnie wpływa też na jego zdrowie i samopoczucie. Noszone niemowlęta mniej płaczą i są spokojniejsze, a dzięki temu lepiej znoszą dolegliwości takie jak ząbkowanie czy kolki. Dodatkowo kontakt z rodzicem „brzuszek do brzuszka” zapewnia delikatny masaż, który przynosi ulgę w razie bólu żołądka.