Robot Mio świetną zabawką dla dziecka

Współczesne zabawki dla dzieci stają się coraz bardziej interaktywne. Już teraz dziecko może bawić się zabawkami, które mają postać robotów. Jedną z takich zabawek jest robot o nazwie Mio produkowany przez firmę Clementoni. Zabawa nim da dziecku pierwszy i na pewno niezapomniany kontakt z technologiami informatycznymi.

Robot Mio – każde dziecko może być konstruktorem

W zestawie znajduje się komplet części, z których dziecko może zbudować robota w kilku wersjach, o różnym wyglądzie i funkcjonalnościach. Interaktywny robot Mio Clementoni sprawia, że już na etapie konstruowania może się ono wykazać inwencją i wyobraźnią. Głównym zadaniem dziecka podczas zabawy robotem Mio jest zaprogramowanie odpowiedniej trasy i omijanie oraz usuwanie przeszkód.

Robot Mio uczy i bawi

W komplecie znajdują się między innymi wymienne ramiona. Robota można zaopatrzyć w magnes lub chwytaki do flamastra, a można też podłączyć szczypce do chwytania. Robot, poza licznymi funkcjami, ma również atrakcyjny wygląd oraz ma funkcję mówienia, również w języku polskim. Zabawa, jaką oferuje Mio robot dla dzieci może okazać się dla dziecka pierwszym krokiem na drodze do zostania w przyszłości elektronikiem, informatykiem czy inżynierem.