śpiworek elodie

Najlepszy śpiworek dla malucha

Wybór odpowiedniego śpiworka dla malucha, to wcale nie taka prosta sprawa. Należy nad tym dobrze pomyśleć, by później nie żałować podjętej decyzji. Dla czego śpiworek jest taki ważny? Otóż na jesień i w zimie temperatury za oknem spadają, a organizm dziecka jest narażony na wychłodzenie. W jaki sposób można zadbać o komfort cieplny malucha?

Śpiworek do wózka vs kocyk

Rozwiązania w tym temacie są przynajmniej dwa. Jedna grupa osób wybiera kocyki do wózka, inni zaś stawiają na śpiworek do wózka spacerowego. Jeden i drugi wybór posiada swoje plusy. Wśród zalet śpiworków dziecięcych warto wymienić chociażby ich szczelność. Zapewniają ciepło, nawet przy bardzo niskich temperaturach. Jednak używając śpiworków trzeba uważać na to, aby nie ubierać dziecka zbyt ciepło. W przeciwnym razie można doprowadzić do przegrzania organizmu, a to jest pierwszy krok do przeziębienia.

Wygoda użytkowania

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że śpiworek śpiworkowi nie jest równy. Dużo zależy od materiału z jakiego śpiwór został wykonany. Śpiworek do wózka minky jest rozwiązaniem coraz częściej wybieranym przez młode mamy. Śpiworki takie można prać w pralce dzięki czemu łatwo można utrzymać je w czystości, a jak wiadomo przy małych dzieciach nie trudno jest o zabrudzenia – wystarczy rozlany soczek i trzeba prać śpiworek.