kostka rubika

Jakie istnieją kostki Rubika?

Zdarza się, że zabawki dla dzieci sprawiają radość również dorosłym. Przykładem jest z pewnością kostka Rubika, która bez dwóch zdań jest zabawką dla dzieci, a jednocześnie zabawką dla dorosłych.

Rodzaje kostek Rubika

Nie wszyscy wiedzą o tym, że nie każda Rubika kostka jest taka sama. W gruncie rzeczy rodzajów kostek jest bardzo wiele. Różnią się one pod wieloma względami, najważniejszy jest jednak podział ze względu na rozmiar. Istnieją kostki o wymiarach 2x2x2, jednak są też takie, których poszczególne ściany zostały podzielone aż na 25 części, czyli kostki Rubika 5x5x5. Nie ulega wątpliwości, że te ostatnie jest najtrudniej ułożyć.

Ponadto, należy również wspomnieć o bardzo oryginalnej kostce Rubika jaką jest Megaminx. Nie dość, że ma ona dwanaście ścian, a nie tak jak pozostałe kostki Rubika sześć, to jeszcze poszczególne klocki mają różne kształty. Niewątpliwie więc, jest to kostka Rubika którą nie jest tak łatwo ułożyć.

Rubika kostka – gdzie ją kupić?

Jeśli zainteresowała nas rzeczywiście kostka Rubika sklep online kostkirubika.pl zdaje się być najlepszym miejscem do jej kupna. Wynika to z cen w sklepach internetowych, które są o wiele niższe niż w pozostałych placówkach. Duża dostępność produktów w internecie również jest zaletą.