Jakie gry planszowe wybrać dla swojego dziecka?

 

chrono bomb

Nie od dziś wiadomo, że gry planszowe mają bardzo duży udział w prawidłowym rozwoju dziecka. Nie tylko edukują, ale również pozwalają na aktywne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi, co jest bardzo ważne dla dzieci. Istnieje kilka rodzajów gier, które świetnie sprawdzą się dla maluchów w każdym wieku.

Popularny „Twister”

„Twister”, „Wygibatus” czy jakiekolwiek inne wariacje na temat tej znanej gry to nie tylko prześwietna zabawa dla całej rodziny, ale również dobra forma aktywności fizycznej. Zasady gry są bardzo proste i poradzi sobie z nimi nawet kilkuletni maluch – należy układać poszczególne części ciała na polach we wskazanych kolorach. Ten, który najdłużej utrzyma się w niekiedy komicznej pozycji, wygrywa całą grę. Doskonała pozycja na spotkania rodzinne czy też codzienną zabawę z dziećmi.

Pomysłowy Chrono bomb

Firma Epee jest znana na rynku zabawek dla najmłodszych już od lat, jednak dopiero od niedawna w jej ofercie pojawiły się gry planszowe. Jedną z nich jest na przykład gra Chrono Bomb (https://bebito.pl/rodzinne-i-towarzyskie/chrono-bomb-wyscig-z-czasem) lub Spy Code. Ze wspomnianym Twisterem łączy jest to, że zmuszają one dziecko do aktywności fizycznej, zamiast monotonnego przesiadywania nad planszą. W grze Chrono Bomb dziecko wciela się w sapera, który musi przejść pole laserów w celu rozbrojenia bomby, zaś w Spy Code ma ono okazję odnaleźć się w roli tajnego agenta.