bmx dla dziecka

Jaki rower BMX dla małego dziecka wybrać?

W dzisiejszych czasach rower BMX to jedna z najpopularniejszych aktywności, do której można zachęcić dziecko. Z dziecięcym rowerem BMX jest jednak ten duży problem, że na rynku jest masa różnorodnych modeli, dlatego też wielu rodziców może mieć naprawdę bardzo duży problem, aby wybrać najlepszy sprzęt dla swojego potomka.

Jaki rower dla dziecka warto kupić?

Przeglądając różnorodne BMX rowery w pierwszej kolejności warto zwracać szczególną uwagę na rozmiar kół. Dla małych dzieci najlepszy rozmiar to 16 lub 18 cali. Rower BMX na 16 calowych kołach zaprojektowany został z myślą o najmłodszych miłośnikach jednośladów. Są to idealne jednoślady dla dzieci, których wzrost nie przekracza 130cm. BMX rower o rozmiarze 18 cali, to z kolei najlepszy modele dla tzw. „riderów”, czyli dzieci do 150cm wzrostu.

Idealna rama

Oprócz kół bardzo ważną kwestią jest także rozmiar ramy. Przed każdym zakupem warto przymierzyć dziecko do rowerku, nawet jak ma być on prezentem. Aby dziecko jak najwcześniej tylko się da rozpoczęło swoją przygodę z rowerem, warto zainwestować w rowery biegowe. Jest to specjalny jednoślad, który pozbawiony jest pedałów, korby oraz łańcuchów. Rower biegowy ma za zadanie przyzwyczaić małe dziecko do jazdy na zwykłym rowerze.