nocnik dla chłopca

Jak wybrać nocnik dla chłopca?

Odpieluchowanie dziecka to wyzwanie, przed którym prędzej czy później staje każdy rodzic. Nauka czystości rozpoczyna się zwykle od zakupu nocnika. Rodzice gorączkowo przeglądają ofertę sklepów, nie mogąc się w niej odnaleźć. Na co zwracać uwagę, kupując nocniczek dla dziecka? Okazje się, że ważnym kryterium jest płeć dziecka.

nocnik dla chłopcaKtóry nocnik dla chłopca wybrać?

Nauka czystości przebiega podobnie w przypadku chłopców i dziewczynek. Warto jednak mieć świadomość, że nie każdy nocnik będzie odpowiedni dla obu płci. O ile większość modeli podpasuje dziewczynkom, o tyle niektóre nocniki mogą być niewygodne dla chłopca i mogą znacznie utrudnić mu przyzwyczajenie się do braku pieluchy. Wybierając nocnik dla chłopca, trzeba zwrócić uwagę, by ten był zabudowany z przodu. Inaczej dziecko może mieć problem z oddaniem moczu do pojemnika, zamiast tego obsika swoje nóżki lub podłogę, co na pewno nie zachęci go do samodzielnej toalety.

Gdzie kupić nocnik odpowiedni dla chłopca?

Większość sklepów oferuje zarówno nocniki uniwersalne, jak i te dedykowane chłopcom. Nie zawsze nocnik musi być opisany jako odpowiedni dla danej płci – najważniejsze, by miał odpowiedni kształt. To na zbudowany przód należy zwracać uwagę, przeglądając oferty sklepów. Warto nie ograniczać się do najbliższego punktu z akcesoriami dla dzieci, ale też obejrzeć nocniki dostępne w sklepach internetowych.