Jak wybierać butelki dla dzieci?

Wybór odpowiedniej butelki do karmienia jest zadaniem o tyle trudnym, że obecnie sklepy oferują ogromne ich ilości. Świeżo upieczeni rodzice często po prostu nie wiedzą, co będzie najlepsze dla nich i ich pociechy. Na szczęście, dostępne na rynku produkty muszą posiadać stosowne atesty, więc nawet w razie niezbyt fortunnego wyboru nic złego nie nam nie grozi. Istnieje zresztą kilka prostych reguł, których przestrzeganie powinno znacząco ułatwić proces karmienia.

Butelki dla dzieci (https://bebito.pl/butelki) i niemowląt powinny być przede wszystkim wygodne w użyciu i łatwe w sterylizacji. Jeśli decydujemy się karmić w ten sposób noworodka, pamiętajmy o myciu butelki po każdorazowym użyciu – w ten sposób unikniemy nagromadzenia się na jej ściankach resztek mleka, które w innym wypadku staną się pożywką dla bakterii. Na początku wystarczą nam dwie małe butelki o objętości 120-150 ml. Po ukończeniu przez dziecko czwartego miesiąca życia pojemność butelki można zwiększyć do 180-220 ml, a w kolejnych miesiącach nadal zwiększać, nawet do 250 czy 330 ml.

butelki dla dzieci

Bardzo dobrym rozwiązaniem są butelki, które można dezynfekować w wyparzaczu. Działa on w ten sposób, że wkładamy do niego butelkę i czekamy przez kilka minut na efekt. Można też wykorzystać butelki samosterylizujące, które dezynfekuje się w kuchennej mikrofali, albo zakupić sterylizator mikrofalowy. Niezależnie od wszystkiego butelki dla dzieci zawsze powinny zawierać czysty, niepogryziony smoczek.